Garnki odpowiednie do kuchni indukcyjnych (działających na zasadzie indukcji elektromagnetycznej) muszą charakteryzować się dnem wykonanym z odpowiedniego materiału ferromagnetycznego. Są to zwykle garnki stalowe, żeliwne lub wykonane z innego materiału (np. stal nierdzewna, szkło, ceramika) z wprasowaną w dno specjalną zmagnetyzowaną płytą. Dno garnka indukcyjnego musi być płaskie i równe. Garnki tego typu oznaczone są odpowiednim piktogramem.

Zaleca się, by średnica dna była taka sama, jak średnica pola grzejnego kuchenki indukcyjnej. Zwykle wyklucza to używanie garnków o bardzo małej lub bardzo dużej średnicy (poniżej 12 i powyżej 30 cm).

Jakie garnki nie nadają się do gotowania na płycie indukcyjnej?

Nigdy nie używamy do kuchni indukcyjnej naczyń wykonanych z metali niezmagnetyzowanych. Wykluczone są garnki w pełni ceramiczne, szklane, i aluminiowe (chyba, że są wyposażone w odpowiednie dno i są oznaczone specjalnym symbolem).

Nie nadają się na indukcję naczynia z dnem wielowarstwowym oraz o dnie nierównomiernym, pofalowanym.

Choć dotychczas producenci zalecali mycie garnków indukcyjnych wyłącznie ręcznie, coraz częściej istnieje możliwość mycie w zmywarce. Zawsze postępujmy ściśle z zaleceniami wyszczególnionymi w instrukcji użytkowania.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *